RODO

W związku ze zmianami jakie weszły w życie 25.05.2018 roku zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (zwanym dalej „RODO”), wprowadziliśmy (jak każdy zapewne) zmiany w sposobie administrowania i przetwarzania danych osobowych jakie nam powierzacie w celu realizacji zamówień na nasze systemy przesłon okiennych. (więcej informacji znajdziecie tutaj -> RODO)
W sumie ze zmian najważniejszych chodzi o to co wcześniej tylko jest to konkretnie ujęte a mianowicie:
tylko Administrator – czyli nasza Firma i jej pracownicy – mogą przetwarzać dane za Waszą zgodą.
W każdej chwili możecie poprosić o sprawdzenie bądź usunięcie danych z bazy (przy czym są one niezbędne do wykonania zlecenia, ale wciąż pozostają dobrowolne).
Nie ma SPAM’u w mailach i sms’ach (Hurra! Każdy chyba na to czekał by serwisy o których  nawet się zapomniało poprosiły o zatwierdzenie zmian – chociaż najczęściej odbywało się to poprzez tzw. zaniechania jakiej kolwiek czynności).
Wasze dane podlegają ochronie (czyli jak wcześniej nie można sobie nimi od tak rozporządzać) i mają być wykorzystywane jedynie do ustalonych celów – wykonania zlecenia.
Zgodnie z przepisami cała dokumentacja firmowa ulega przedawnieniu po 5 latach i wtedy może zostać zutylizowana i zniszczona w taki sposób by informacje zawarte w dokumentach nie dostały się w niepowołane ręce – czyli niszczarko i kominki witajcie – papier to zawsze idealna podpałka do kominka 🙂

Mamy nadzieję, że wszystko jest zrozumiałe.
Szczegóły znajdziecie w odnośniku do naszej długiej rozpiski zgodnej z przepisami – więc tak, jest tam typowo urzędowy bełkot, który każdy z nas kocha. Ale odgórnie kazali – to tak jest.

W końcu biurokracja nas widać jeszcze nie przytłoczyła na tyle by zamiast ją ograniczać w tym kraju to jeszcze jej sobie dodajemy – a jak! Kto nam zabroni? Czyż nie? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code